Задача

З кожним роком все актуальнішим стає питання браконьєрського вилову риби в Україні, яке вражає своїми жахливими наслідками.

Браконьєрство призвело до того, що з 6 видів осетрових, які раніше існували в Україні, 2 вже зникли, а 4 інші знаходяться під загрозою зникнення і занесені до Червоної книги. Причиною цього є ікра осетрових, яка має великий попит на ринку, що робить браконьєрство надзвичайно прибутковим.

Саме до проблеми браконьєрства та її  згубного впливу на осетрових ми намагались привернути увагу.

Рішення

Ініціатором проекту виступила Українська аквакультурна спільнота.

За даними досліджень, щороку в Україні споживають близько 10 тонн чорної ікри осетрових, з яких лише 20% – легальний продукт з акваферм. Уся інша ікра отримана незаконним браконьєрським виловом, який і поставив існування виду осетрових під загрозу.

Браконьєрство стало можливим завдяки великому попиту на чорну ікру та безконтрольному вилову риби. На ці ключові проблеми спрямована просвітницька кампанія «Зупиніть браконьєрство».

Під час роботи для нас було важливим зосередити увагу на споживанні лише сертифікованої осетрової ікри з маркуванням кодом CITES, адже лише легальні способи добування ікри залишають осетрів живими. Відмова споживача від браконьєрської ікри призведе до зменшення обсягів незаконного вилову осетрових. Це і буде перемогою.

Перш за все ми хотіли привернути увагу еко-активістів, екологічно свідомих громадян і представників громадянського суспільства, тобто людей, які небайдужі до проблеми браконьєрства.

Через шокуючу візуалізацію кампанії ми показали жахливе становище осетрових і порівняли браконьєрство з м’ясорубкою, адже образ м’ясорубки чудово ілюструє варварський спосіб добування ікри та вбивства осетрових риб.

Результат

Зараз осетрові в Україні знаходяться на межі виживання. Існує небезпека того, що цей вид, як і багато інших, зникне. Ми закликаємо відмовитись від нелегальної, браконьєрської ікри, адже така ікра добувається, поки на неї є попит.