Контекст

До 2012 року український інтернет-ритейл успішно розвивався та вже почав конкурувати з оффлайн-магазинами за ціною, зручністю, асортиментом. Ситуація стимулювала запуск нових інтернет-ресурсів і активні дії з боку наявних, що визначало подальше посилення боротьби за споживача. Фактори успіху: знання споживачами адреси сайту, здатність вводити URL без попереднього звернення до пошуковиків.

Кількісний параметр, який є індикатором успіху, обсяги прямого трафіку.

 

Prom.ua найбільший торговельний центр в українському Інтернеті, що надає найбільш широкий асортимент споживчих і промислових товарів та послуг. Ресурс пропонує покупцям понад 2 млн найменувань товарів і послуг від понад 190 тис. постачальників з усієї України. При цьому споживачами він сприймався як B2B-сайт суто промислової спрямованості. Стало необхідно сформувати сприйняття ресурсу як привабливою ритейл-майданчика з широкою пропозицією, орієнтованим саме на роздрібного покупця.

Рішення

Практично всі торгові онлайн-ресурси в комунікації використовували територію цінової переваги, але сприйняття того, що в інтернет-товари дешевші, у споживачів вже давно сформовано. Конкуренція на території ціни ускладнювалася тим, що шлях споживача з одного інтернет-ресурсу на інший набагато коротший, ніж між оффлайновими торговими точками. При цьому поведінка споживачів в оффлайн-магазинах відрізняється від поведінки при покупці онлайн: у оффлайні покупець шукає, де купити певний товар, в Інтернеті ж у рядок пошуку він вбиває найменування товару.

 

З огляду на це, ми запропонували зробити акцент на різноманітності категорій і широті асортименту на ресурсі.

Ефект

Вже за перший місяць рекламної кампанії прямої трафік виріс в 5 разів, а кількість відвідуваних сторінок – в 3,5 рази.