Завдання

В Україні рівень користування ременями безпеки є найнижчим серед усіх країн Європи. За даними ВООЗ, 77% наших водіїв нехтують одним важливим правилом. Не допомагають змінити ситуацію і типові раціональні заклики пристебнути ремінь задля порятунку. Та й система штрафів недостатньо висока, щоб стимулювати керманича.

При сильному зіткненні, у 50% випадків саме ремінь рятує від загибелі. Тому виникла необхідність обрати новий підхід та розробити інформаційну кампанію, яка б формувала підсвідоме розуміння загрози. Виконати це завдання на замовлення Центру демократії та верховенства права змогла наша команда.

Рішення

Для вирішення поставленого завдання, у травні була запущена інформаційна кампанія “Ремінь або розтин”. На центральних автодорогах України розмістили білбордів з порівняльним зображенням: зліва чоловік з синцями від ременя безпеки, а праворуч його ж фото зі слідами розтину. Так ми намагались продемонструвати наслідки автокатастрофи для людини, яка забуває або ж не хоче пристібатися паском безпеки.

 

Результат

Соціальна реклама має емоційний грунт та звертає увагу на летальні наслідки ДТП, пропонуючи водіям вибір “Ремінь або розтин”.

Наразі змінити поведінку українців на дорогах можна двома шляхами: підвищення штрафів за порушення, а також завдяки інформаційним кампаніям. “Ремінь або розтин” стала частиною системної соціальної комунікації, що реалізується на державному рівні.