Трансформація з відкритою датою

6

7

2018

Комунікаційний холдинг Atlantic Group, аби стати ще ближчими до клієнтів і гнучкіше та ефективніше надавати їм послуги, упродовж року впровадив низку змін не лише в організаційній структурі. Позаду значний обсяг аналітичної та управлінської роботи, попереду — безліч важливих завершальних штрихів. Про шлях, який має подолати бізнес, аби стати ще кращим, «Фокус» поспілкувався з одним із лідерів процесу трансформації холдингу — операційним директором Atlantic Group Оленою ГУК.

Олено, на своїй посаді ви не лише завжди в центрі всіх змін, а фактично очолюєте їх. Наскільки близьке для вас усе те, через що повинен пройти холдинг, намагаючись стати кращим та ефективнішим?

Atlantic Group — рідний для мене холдинг. Я тут, без перебільшення, зі студентських років. Були перерви, коли я освоювала комунікаційний ринок у пошуках нового досвіду, але загалом — немає іншої компанії, яка б так багато для мене значила.

Потреба змін виникла давно і з кожним роком ставала дедалі відчутнішою. Ми підійшли до цієї справи системно: за основу взяли кращий іноземний досвід, зокрема — приклад наших мережевих колег WAU (We are Unlimited, DDB Worldwide) із Чикаго, і втілили його кращі риси в Україні, адаптувавши під умови нашого ринку. Ми змінили вертикальну систему управління на більш гнучку горизонтально-матричну. І вже зараз відчувається, наскільки ефективнішими, синергійнішими та яскравішими ми стали завдяки усім змінам.

Те, що відбувається, мені не просто близьке — процес пройдено зсередини від початку до сьогодні, і я рада, що змогла зробити свій внесок у зміни компанії на краще.

Як рішення про глобальну трансформацію сприйняли колеги по холдингу? Чи підтримали вас?

Більшості людей подобається, коли все статично, нічого не змінюється і не відбувається рік за роком. Тому підтримали не всі [усміхається]. Енді Бейн у своєму інтерв’ю згадав про перепони, з якими довелось зіткнутися. Ті, хто усвідомлював необхідність змін і прагнув розвиватися разом з компанією, із зацікавленням зустріли трансформацію, тоді як інші не хотіли долучатися до змін. Усі люди різні, довелось, як і в буденному житті, балансувати між безліччю інтересів, характерів і бажань.

Із чого ви починали?

Зі всього водночасJ Зі спілкування із колегами, проведення аудитів усіх внутрішніх бізнес-процесів, здійснення глибинної аналітики, кадрових змін. Одним із ключових операційних рішень стало об’єднання крос-експертизних груп за принципом їх найбільш ефективної взаємодії для вирішення задач клієнтів. Так були сформовані дивізіони: Креативні, Медіа, Маркетингові сервіси, PR та GR. Окремо діджитал-напрям умисне не виділяли — він тісно пов’язаний і міститься в експертизі кожного із дивізіонів, сьогодні це норма.

Які ще зміни відбулись у зв’язку з трансформацією?

Ми автоматизували взаємодію в межах холдингу, що підвищило ефективність усіх внутрішніх процесів і зробило інтегровані команди більш мобільними. Також перезапустили корпоративний університет TALENTari, який допомагає людям професійно розвиватися в тому напрямку, який буде корисним і співробітнику, і компанії загалом, і клієнтам. Ефективні люди — наша основна цінність, тому вкрай важливо забезпечити їм доступ до сучасних знань і підходів. Окрім того, через платформу TALENTari ми плануємо почати ділитися з іншими своїми знаннями та експертизою. Насамперед новими перевагами зможуть скористатися клієнти, в перспективі — і ринок.

Як внутрішні зміни позначаться на роботі з клієнтами?

Для ринку ми залишаємося тією ж комунікаційною групою ефективних інтегрованих рішень AGAMA Communications із потужними брендами та командами. Ми взаємодіємо з низкою компаній на українському ринку; моніторимо статистику і характер запитів, які отримуємо, і усвідомлюємо, що ринок відчутно змінюється. Наразі клієнтам особливо важливе наше глибоке залучення до роботи, всебічна експертиза та комплексний результат. У цьому напрямку і працюємо.

Цьогоріч ми створюємо потужний відділ Стратегії та Розвитку бізнесу як єдиний пункт прийому усіх клієнтських задач. Цей відділ-хаб досить гнучкий за своєю структурою, може максимально інтегруватися зі всіма бізнес-юнітами холдингу і залучати кожен з них до роботи над певними задачами у міру необхідності.

Чим ця структура відрізняється від попереднього механізму роботи з розвитком бізнесу?

Традиційно функція відділу розвитку бізнесу — пошук нових клієнтів, продажі, часто — традиційна презентація credentials. У нашій новій структурі відділ розвитку бізнесу — найважливіший мозковий центр групи AGAMA Communications. Він нарощує потужну аналітичну та стратегічну експертизу, аби максимально ефективно взаємодіяти із задачами клієнтів та знаходити найефективніші рішення. Запити клієнтів можуть бути різними: вихід продукту/бренду на ринок чи ребрендинг, запуск інноваційних продуктів, стартапи та інвестиційні проекти, створення або зміна бізнес-моделі, пошук джерела для росту бізнесу і робота з конкурентами — ми можемо допомогти вирішити всі ці та інші задачі. Але при цьому ми здатні працювати і з тактичними задачами, використовуючи усі можливості комунікаційної групи. Різноманіття сильних експертиз у межах дивізіонів дає змогу успішно відповідати на будь-які виклики. Наша основна перевага — здатність створювати інтегровані рішення «під ключ» для кожної окремої задачі.

AGAMA — велика група, проте кожен клієнт для нас особливий. Ми готові кожен випадок «розглядати під мікроскопом», але важливо, щоб клієнт відкрито говорив з нами про свої потреби.

Зараз ми тримаємо руку на пульсі подій ринку, підбираємо індивідуальні рішення для клієнтів і створюємо серію стратегічних продуктів, які допоможуть знаходити правильні підходи під час спільної роботи на будь-якому її етапі.

Чи можна вважати, що трансформація в Atlantic Group завершена?

Ми планували завершити процес трансформації в травні цього року, але зрозуміли, що це процес із відкритою датою. Зміни не можливо просто виконати, поставити позначку і заспокоїтися. Основна мета — бути максимально ефективними, мобільними, відповідати вимогам ринку. А вони з плином часу постійно змінюються, тому й трансформація — постійний процес.

Наступним етапом буде низка інтеграційних рішень. Зокрема, починає працювати посилена об’єднана команда Provid DDB, яка підкріплює і фокусує загальну мережеву і діджитальну експертизу в складі Креативних сервісів холдингу. Очолила оновлений юніт Юлія Голота. Дивізіон Креативних сервісів в цілому залишається під ефективним управлінням Ольги Бузунової.

Ми плануємо вивести на ринок новий креативний продукт, розробленням якого займається Кирило Чичкан. Він був його ініціатором, і ми віримо та готові підтримати реалізацію цієї ініціативи. Це свого роду комунікаційний стартап: перші кілька місяців роботи покажуть, наскільки такий формат задовольняє потреби українського ринку, наскільки він життєздатний в його умовах.

Що далі? Інноваційні рішення і трансформація не лише нашої компанії, але й всього комунікаційного ринку України, який розвивається разом зі всією країною, стаючи більш відкритим, різноманітнішим — це природний шлях розвитку прогресивних держав. Попереду — нові сервіси та продукти, нові клієнти та ринки. Для нас дуже важливо, аби Atlantic Group й надалі сприймали як гравця, який уже 25 років розвиває український комунікаційний ринок і продовжить цю справу й надалі; щоб і молодь, і досвідчені фахівці бачили в AGL свого кращого працедавця. Ми зі свого боку будемо відбирати тільки найсильніших та найбільш активних людей, готових брати на себе ініціативу, інноваційно мислити та розвиватися разом з нами. Оновлена команда компанії складається із однодумців, які знаються на сучасних технологіях, розуміють можливості ринку, сповідують загальні принципи західного менеджменту і підтримують європейські цінності: відповідальність, відкритість, взаємоповагу, неприйняття роботи «для позначки». Для нас важливо, щоб всі співробітники орієнтувалися на результат: тільки так ми зможемо бути більш ефективними та інноваційними у вирішенні задач клієнтів. І тільки так ми будемо не просто змінюватися разом із бізнесом, але й очолюватимемо всі зміни на ринку.